Biegi Powstańcze 2018-III etap Śmigiel
Biegi w terenie mają to do siebie, że warunki na trasie dyktuje natura. W niedzielne popołudnie 4 lutego podczas III i zarazem przedostatniego biegu z cyklu Powstańcze Biegi Przełajowe , biegacze mieli do pokonania nie tylko 10 km, ale musieli zmierzyć się tez z błotnistą nawierzchnią. .
Pomimo niesprzyjającej pogody docierającym do mety zawodnikom uśmiech nie znikał z ust.
Warto wspomnieć, że na start zdecydowała się zarówno Pani Małgorzata Adamczak – Burmistrz Śmigla, dla której był to pierwszy bieg na tak długim dystansie jak i Pan Marcin Jurga wiceburmistrz.
Po zakończeniu rywalizacji na wszystkich czekały gorące napoje, ciasto oraz tradycyjnie już grochówka.
Wyniki III etapu:
Kategoria OPEN Kobiety:
I m Milena Tomaszyk, Wonieść, czas 00:43:17
II m Katarzyna Pietruszka, Wolsztyn, czas 00:43:37
III m Martyna Zielińska, Leszno, czas 00:44:52
IV m Agnieszka Wojtaszek, Kościan, czas 00:45:09
V m Jolanta Waszak, Brodnica, czas 00:47:00
VI m Katarzyna Nowak, czas 00:49:04
Kategoria OPEN Mężczyźni
I m Szymon Krawczyk, Wolsztyn, czas 00:35:00
II m Krzysztof Szymanowski, Kościan, czas 00:36:48
III m Dawid Miaskowski Leszno, czas 00:36:55
IV m, Tomasz Musiał, Dąbcze, czas 00:37:10
V m, Mirosław Mastyk, Sady czas 00:37:37
VI m Łukasz Złotkowski, Stare Bojanowo, czas 00:38:04
Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kategoria 18-29 lat Kobiety
I m Marta Ludwikowska, Kościan,
II m Alicja Michalska, Bruszczewo,
III m Sara Stach, Kościan
Kategoria 30-39 lat Kobiety
I m Katarzyna Gendera, Gostyń
II m Monika Pawlak, Kościan
III m Barbara Jarosińska, Śmigiel
Kategoria 40-49 lat Kobiety
I m Dorota Andrzejewska , Czempiń,
II m Edyta Józefowicz, Kościan
III m Edyta Kędzia, Czempiń
Kategoria 50-59 lat Kobiety
I m Mariola Mostowska, Kościan
Kategoria 18-29 lat Mężczyźni
I m Kacper Taterka, Leszno
II m Dominik Marcinkowski, Śmigiel
III m Adrian Rurkowski, Żodyń
Kategoria 30-39 lat Mężczyźni
I m Albert Pelec, Nowa Wieś
II m Marcin Jurga, Śmigiel
III m Krzysztof Sarbinowski, Turew
Kategoria 40-49 lat Mężczyźni
I m Bartłomiej Kędzia, Radomicko
II m Sławomir Kaniuk, Grodzisk Wielkopolski
III m Daniel Trąbka, Kurza Góra
Kategoria 50-59 lat Mężczyźni
I m Marian Michalski, Bruszczewo
II m Marek Siuda, Luboń
III m Adam Szczerbal
Kategoria 60-69 lat Mężczyźni
I m Wiesław Rejek, Krobia
II m Kazimierz Michalak, Czempiń
II m Tadeusz Kwiatkowski, Wieleń
Kategoria 71+
1 m Michał Szkudlarek, Przysieka Polska
Już teraz zapraszamy na ostatni bieg Powstańczy w tym roku do Krzywinia.