Cezary Suchora ponownie najlepszy

10 marca odbyły się drugie zawody, wchodzące w skład cyklu Powstańcze Biegi Przełajowe i Marsz Nordic Walking o Puchar Powiatu Kościańskiego.

Etap  miał miejsce w Śmiglu i został zorganizowany przez Gminę Śmigiel, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu, przy współudziale Centrum Kultury w Śmiglu i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warunki atmosferyczne  i otoczenie przyrody sprawiły, że na starcie  stawiła się grupa 105 osobowa, z czego 52 osób zdecydowało się na udział                          w marszu. Trasa jak zwykle nie należała do najłatwiejszych, ale przecież nazwa zobowiązuje. Pomimo to wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami wręczanymi na mecie. Najlepsze trójki wśród mężczyzn i kobiet w biegu i nordic walking otrzymały dodatkowo puchary oraz vouchery. Dla zwycięzców w kategoriach wiekowych również przewidziano nagrody.

W biegu zwyciężył , tak jak to było w 1 etapie, Cezary Suchora  z Kościana (45:51), na drugim miejscu uplasował się Dawid Miaskowski  z  Leszna  (46:24), a na najniższym stopniu podium stanął  Tomasz Musiał z  Dąbcza (47:44). Wśród pań zwyciężyła  Marlena Nowacka z Leszna (59:53), druga dobiegła Monika Rabiega  również z Leszna (1:02:06), a trzecia była Katarzyna Domagała                                 z  Czacza (1:04:18).

W nordic walking pierwszy linię mety przekroczył  Jacek Witucki (29:58) przed Marcinem Madalińskim (30:28), a na najniższym stopniu podium stanął Roman Frąckowiak (30:31). Wśród zawodniczek pierwsze miejsce wywalczyła Iwona Maślanka (34:31), drugie  Izabela                                                         Okrzesik -Frąckowiak (35:16), a trzecie Karolina Kałek (35:20).

Gratulujemy uzyskanych  wyników zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom zawodów  i zapraszamy do kończącego cykl Czempinia.

Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy.

Zdjęcia: M. Majer, A. Skrzypczak. Z. Ratajczak