Drużynowe Mistrzostwa w Bule


W sobotnie przedpołudnie, 23 września 2017r. na śmigielskim Orliku spotkały się reprezentacje dziewięciu jednostek, zakładów budżetowych oraz instytucji kultury z gminy Śmigiel, by rozegrać turniej w „bule”.  W tym roku do rywalizacji stanęły drużyny z: Samorządowego Przedszkola w Śmiglu, Centrum Kultury, Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz szkół: w Śmiglu, Starym Bojanowie, Bronikowie, Czaczu oraz Starej Przysiece Drugiej.

Osobne rozgrywki zaplanowano dla kierowników i dyrektorów. Zmierzyło się w nich pięcioro zawodników: kierownik OPS w Śmiglu, Barbara Kuderska, dyrektor szkoły w Czaczu, Maria Szudra, dyrektor SP w Śmiglu, Robert Plewka, dyrektor SP w Bronikowie, Piotr Filipowicz oraz dyrektor SP w Starej Przysiece Drugiej, Paweł Szymkowiak.

Wszyscy ostro walczyli o jak najlepsze miejsca, nie zważając na kapryśną pogodę. Ostatecznie najlepsze okazało się Centrum Kultury w Śmiglu. Na drugim miejscu znalazła Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej, a na trzecim – Przedszkole Samorządowe w Śmiglu. Zaraz za podium znalazł się Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu. Piąte miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu, a na szóste – Urząd Miejski Śmigla. Kolejne, siódme miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie, ósme – Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Czaczu. Dodać tutaj należy, że o te miejsca zespoły walczyły w dogrywce. Na dziewiątym miejscu znalazł się Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie.

Wśród kierowników i dyrektorów najlepszy okazał się dyrektor szkoły w Bronikowie, Piotr Filipowicz. Na drugimm miejscu znalazła się dyrektor szkoły w Czaczu, Maria Szudra, a na trzecim dyrektor szkoły w Starej Przysiece Drugiej, Paweł Szymkowiak. Czwarte miejsce zajął dyrektor szkoły w Śmiglu, Robert Plewka, a na piątym – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, Barbara Kuderska.

Na uczestników czekał poczęstunek: placek, ciepły napój oraz kiełbasa z grilla.