Gminne Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych

22 września 2017r. na stadionie i na terenie parku miejskiego w Śmiglu odbyły się Gminne Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody były imprezą rozpoczynającą cykl zawodów szkolnych w ramach rozgrywek Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział 140 zawodników. Biegi odbywały się na dystansach:
-  8 x 800 m dziewczęta i chłopcy rocznik 2005 i młodsi,
- 10 x 800m dziewczęta rocznik 2004 i starsze,
- 10 x 1000m chłopcy rocznik 2004 i starsi.

Do rywalizacji przystąpiły: SP Czacz, SP Stare Bojanowo, SP Stara Przysieka Druga i SP Śmigiel. Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego. Ostatecznie, po zaciętej walce wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

III m - St. Bojanowo

Drużyny, które wywalczyły pierwsze miejsca reprezentowały Gminę Śmigiel na zawodach kolejnego szczebla rozgrywek – mistrzostwach powiatu kościańskiego, które odbyły się 28 września na terenie parku miejskiego. Dziewczęta młodsze zajęły 3 miejsce. Pozostałe drużyny uplasowały się na miejscach 5.

Tekst i zdjęcia: Dominika Rusek