Gminny Dzień Przedszkolaka na placu zabaw


W środę, 20 września 2017r. na placu zabaw przy ul. Kościuszki odbył się Gminny Dzień Przedszkolaka. Uczestniczyło w nim około dwustu przedszkolaków z gminy Śmigiel, którym towarzyszyli rodzice. Z tej okazji przygotowano dla najmłodszych liczne atrakcje.

Dzieci, pod czujnym okiem członków Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów, mogły wziąć udział w wyścigach na rowerkach biegowych. Każdy uczestnik zawodów otrzymał chustę odblaskową, ufundowana przez panią burmistrz. Przedszkolanki z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu malowały buźki uczestnikom imprezy, a strażacy pokazywali wyposażenie wozu strażackiego. Pracownicy Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu prowadzili gry i zabawy zręcznościowe. Dzieci mogły próbować swoich sił w rzucaniu ringo na krzyżak, rzucaniu woreczkami do miseczek, slalomie z woreczkiem na głowie oraz podrzucaniu i łapaniu piłeczki na lince.  Oczywiście, do ich dyspozycji były również zabawki i wyposażenie placu zabaw.

Na każdego uczestnika imprezy czekał słodki poczęstunek i okazjonalna kolorowanka.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Śmiglu, Przedszkole Samorządowe w Śmiglu, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiglu oraz Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów.