Ostatni etap Powstańczych Biegów Przełajowych i Marszu Nordic Walking

Powstańcze Biegi Przełajowe i Marsz Nordic Walking w Czempiniu zakończyły tegoroczny cykl.

Na starcie ostatniego etapu stanęło 93 zawodników, którzy włożyli całe serce w pokonanie trasy pokazując  prawdziwą, piękna walkę w duchu fairplay

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili biegacze, którzy mieli do pokonania trasę 12 kilometrów i 27 metrów. Dystans nie przypadkowy albowiem to właśnie 27 grudnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Zaraz po nich wyruszyli kijkarze startujący na dystansie 5 kilometrów.

Wśród biegaczek  triumfowała  Marlena Nowacka (57:45).Druga była Monika Rabiega (58:34), a trzecia Agnieszka Giełda z czasem 1:00:38. Wśród panów zwyciężył po raz kolejny Cezary Suchora  (43:58) przed Michałem Ratajczakiem (44:09), a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Miaskowski (44:23).

Na trasie marszu  zwyciężyła Iwona Maślanka (32:01). Na drugim miejscu uplasowała Izabela Okrzesik – Frąckowiak (33:08) , która wyprzedziła kolejną na mecie Karolinę Kałek (33:57).

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn padło  łupem Jacka Wituckiego ( 28:13), który o 23 sekundy wyprzedził Marcina Madalińskiego. Na najniższym stopniu podium stanął  Roman Frąckowiak (28:55),

Wszyscy uczestnicy biegu jak i marszu  na mecie uhonorowani zostali pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki oraz najlepsi zawodnicy w kategorii open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali również vouchery.

Ostatni etap  przyniósł również rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej i tak wśród pań najlepsza okazała się Izabela Okrzesik – Frąckowiak (nordic walking) i Marlena Nowacka  (bieg), natomiast wśród panów najlepsi okazali się Marcin Madaliński (nordic walking) oraz Cezary Suchora (bieg).