XII Wielka Parada Psów -17.09.2017


XII Wielka Parada Psów przeszła już do historii. Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie, 17 września 2017r. na Stadionie Miejskim w Śmiglu. W tegorocznej edycji parady wzięło udział prawie 80 psów różnych ras i wielkości. Wśród psów rasowych można było zobaczyć zarówno popularne rasy, np. owczarki niemieckie, labradory, czy dogi niemieckie, ale także mniej znane laikom rasy – wilczarze irlandzkie, leonbergery czy charty polskie.

Jury miało nie lada problem z wyborem najsympatyczniejszych psiaków. Najpierw wybrano laureatów w kategorii psów rasowych. Nagrody otrzymali:

I m –Kruszynka (buldog francuski) właściciel: Klara Grześkowiak ze Starego Gołębina

II m -  Rekrut (chart polski) właściciel: Magdalena Grys-Mrozkowiak ze Wschowy

III m – Elma (golden retriver) właściciel: Hanna Kaczmarek z Kiełczewa

IV m – Nelka (buldog francuski) właściciel: Teresa Lehmann z Wijewa

V m – Felia (bulterier miniaturowy) właściciel: Joanna Sęk z Dominic

Później, w ramach przerwy w konkursach, odbył się pokaz tresury psów. Treserzy zaprezentowali umiejętności swoich pupili, które bez wahania wykonywały polecenia swoich panów.

Po pokazie wybrano najsympatyczniejsze psiaki nierasowe. W tej grupie znalazły się 34 psy, jury postanowiło nagrodzić siedem:

I m – Kalla, właściciel: Matylda Lorek z Leszna

II m – Perełka, właściciel: Przemysław Bajstok z Kościana

III m – Luna, właściciel: Wiktoria Kubiak ze Śmigla

IV m – Tina,  właściciel: Wiktoria Szlafka z Żegrówka

V m – Arabella, właściciel: Katarzyna Mikrut-Bielecka z Leszna

VI m – Max, właściciel: Bartosz Albin z Kościana oraz Borys, właściciel: Zuzanna Józefiak ze Śmigla

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku temat konkursu brzmiał „Mój przyjaciel pies”. Dzieci otrzymały kredki i kartki i przystąpiły do dzieła. Wszystkie rysunki były bardzo kolorowe i ciekawie przedstawiały tematykę przyjaźni człowieka z psem. Najlepsza piątka to:

I m – Zosia Żak

II m – Wiktoria Stachowiak

III m – Marysia Stachowska

IV m – Jagoda Mielcarek

V  m - Piotr Błaszkowski

Podczas parady wybierano również najlepiej przebrana parę (człowiek i pies). Do konkursu zgłosiło się czternastu chętnych. Na stadionie pojawił się m.in. Czerwony Kapturek, Wilk i Myśliwy, pies-piłkarz czy pies-DJ. Upominki otrzymał każdy uczestnik konkursu, ale tytuł najlepszego wywalczyła Gabi i jej właścicielka Alicja Wojciech. Piesek przebrany był za czołgistę w czołgu, a przebranie zostało wykonane ręcznie przez właścicieli.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu przy współorganizacji ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, Oddział w  Lesznie i Centrum Kultury w Śmiglu. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy.  

Dziękujemy również sponsorom - firmie Josera oraz Przetwórni Owocowo-Warzywnie GIL ze Starego Bojanowo, którzy ufundowali część nagród.