Kolorowe rozpoczęcie lata

W sobotni  wieczór 22 czerwca, odbyła się Świętojańska Noc Kolorów czyli VII  Bieg Świętojański oraz Nordic Walking im. Tomasza Frąckowiaka. Głównym organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu przy Urzędu Miejskiego w Śmiglu Śmigla oraz klubu sportowego „Speed Feet 16”

Zawody, które zapisały się już na stałe w kalendarzu biegowym, w tym roku zgromadziły na starcie około 180 osób.

Podobnie jak w latach ubiegłych start i meta zlokalizowane były  przed wejściem do Centrum Kultury, natomiast baza mieściła się w amfiteatrze.

Sobotnie  zawody rozpoczęły się o godzinie 20.30 kiedy to na trasę wyruszyli biegacze, którzy mieli do pokonania 10 lub 5 kilometrów . Dystans 5 kilometrów jako pierwszy pokonał  Dominik Marcinkowski,  który o 41 sekund pokonał drugiego Ignacego Pudliszewskiego. Na trzeciej pozycji uplasował się Rafał Tomowiak. Wśród pań zwyciężyła  Olga Cichoszewska , druga była Agnieszka Bajon a trzecia Monika Bamber.

Tomasz Musiał z czasem 34 minut i 34 sekund wygrał natomiast bieg główny na 10 km . Drugie miejsce zajął Tomasz Duszyński  a jego czas to 35 minut i 18 sekund. Trzeci był natomiast Przemysław Jakubowski  (38.10). Wśród kobiet najszybsza była Marlena Nowacka,  która uzyskała czas 41.59. Druga na mecie była Monika Rabiega  a trzecia Moniak Pawlak.

Oprócz  zawodów biegowych odbyła się również  rywalizacja nordic walking na dystansie     5 kilometrów. Ostatecznie z czasem 28 minut i 46 sekundy triumfował Mariusz Słotwiński , za którym przyszedł Damian Szymański . Trzecie miejsce z czasem zajął Kazimierz Jaszkiewicz. Wśród kobiet wygrała Karolina Kałek (31.33), przed Moniką Domagalską. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Sieracka.

W kategorii open zawodniczki i zawodnicy z miejsc 1-3 oraz zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali  wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz voucherami .

Na uczestników czekały również 3 nagrody specjalne: nagroda memoriałowa Tomasza Frąckowiaka dla osoby, która na metę dotrze z czasem 21 minut lub będzie najbliżej tego czasu (dlaczego liczba 21? Organizatorzy pomnożyli  dzień urodzin Tomka - 3 z liczbą 7, ponieważ to VII edycja biegu)- wygrana Agnieszki Bajon  , nagroda specjalna dla osoby, która przekroczy metę jako 21( wygrana Damiana Śliwczyńskiego) oraz nagroda dla osoby, która na metę dotrze na miejscu 21 od końca ( wygrana Piotra Nowaka)

Natomiast na szyi każdego, kto ukończył którykolwiek z dystansów, zawisł okazjonalny medal.

Wydarzeniu towarzyszyła  wyjątkowa atmosfera, którą stworzyli nie tylko sami uczestnicy       ( mamy nadzieję, że wróciliście do domu z uśmiechem na twarzy i wspaniałymi wspomnieniami) ale również   oprawa, czyli między innymi dwie strefy kolorów, konfetti, race dymne   czy ognisko z kiełbaską.

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu imprezy       a więc: Ochotniczej Straży Pożarnej, Śmigielskiemu Towarzystwu Cyklistów, Żeńcom Wielkopolskim, harcerzom, Bractwu Kurkowemu, Centrum Kultury w Śmiglu, funkcjonariuszom policji posterunku w Śmiglu i Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Zakładowi Komunalnemu w Śmiglu, TB Service Plus  oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Śmiglu i ich dzieciom.