Niepokonana Katarzyna Miedzińska i Kacper Taterka zwycięzcami cyklu Powstańcze Biegi Przełajowe 2020

W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników i zawodniczek. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak.

Start i meta usytuowana była  przy Zespole Szkół. Trasa biegu liczyła nieco ponad 10 kilometrów i biegła ulicami miasta oraz drogami gruntowymi przez las. Warunki pogodowe czyli przede wszystkim padający deszcz utrudniały bieg, emocji jednak nie brakowało. Zwłaszcza, że faworyt do zwycięstwa, wśród mężczyzn w  całym cyklu,  czyli Damian Glapiak nie pojawił się na starcie.

Na zwycięzców kategorii open jak zwykle czekały puchary lub statuetki, koszulki oraz nagrody rzeczowe. Najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały statuetki i koszulki. Na mecie na szyi każdego zawisł  z kolei medal.

Wręczenia  pucharów i nagród  dla najlepszych dokonał Jacek Nowak oraz kierownik Ośródka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunt Ratajczak.

Wśród kobiet na najniższym stopniu podium stanęła   Joanna Marciniak z czasem  42 minuty  58 sekund. Druga była Martyna Zielińska , która bieg ukończyła w czasie 42:52, a jako pierwsza na metę wbiegła Katarzyna Miedzińska. Jej czas to 42 minuty 43 sekund. Trzecie miejsce wśród mężczyzn z czasem 36:34 zajął Paweł Łączny, drugi z czasem 36:30 był Tomasz Musiał, a pierwszy Kacper Taterka, który ukończył trasę  w 36 minut 03 sekund.

Jako, że Krzywiń stanowił ostatni akt w cyklu to osiągnięte w nim wyniki   w większości przypadków decydowały o  końcowym miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas gdy sędzia główny podliczał punkty z poszczególnych biegów czołowi zawodnicy z niecierpliwością przemierzali korytarze. W końcu nadszedł moment wręczenia pucharów za cały tegoroczny cykl. Wśród Pań zwyciężyła triumfatorka wszystkich biegów Katarzyna Miedzińska, druga lokata przypadła Katarzynie Nowak a trzecia Joannie Marciniak. Rywalizacja wśród panów ostatecznie zakończyła się następująco:  pierwszą lokatę zajął Kacper Taterka, drugą Tomasz Musiał a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Gembalski.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie                        i przeprowadzenie etapu i jednocześnie zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji.