Powstańcze Biegi Przełajowe - Czempiń 13.01.2019

Deszczowa aura zrobiła swoje. Trasa licząca około 10 kilometrów była śliska i błotnista. Z możliwości sprawdzenia się w  takich warunkach skorzystało niemal 130 zawodników. Na szczęście obyło się bez żadnych upadków i wszyscy ukończyli zawody. Bieg w większości opinii nie należał do łatwych , ale czyż nie na tym polega urok biegania przełajowego?

W rywalizacji mężczyzn triumfował z czasem 00:38:11 Łukasz Nowak, natomiast wśród kobiet zwyciężyła  z czasem 00:44:13 Magdalena Śledź.

Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale,  gadżety sportowe,  ciepły posiłek a także słodkie co nieco. Osoby, które uplasowały się  na miejscu 1-6 w kategorii OPEN otrzymały piękne puchary bądź statuetki , koszulki okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzeni w kategoriach wiekowych otrzymali statuetki i  koszulki.

Organizatorzy I etapu, a więc Gmina Czempiń oraz Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu dziękują służbom porządkowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów . Jednocześnie gratulujemy biegaczom kondycji i ducha sportowej rywalizacji  i zapraszamy do udziału w kolejnym biegu w Kościanie 27 stycznia .