Wielkopolska Zimowa Spartakiada LZS w piłce halowej- zwycięstwo Kowalski Recycling Nietążkowo

Droga do finału prowadziła przez zdobycie mistrzostwa Powiatu Kościańskiego .

W dniach 24 oraz 25 lutego odbyły się eliminacje w grach zespołowych
do Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady LZS. Eliminacje odbyły się w
czterech rejonach z udziałem 15 powiatów.

Do Finału awansowały następujące powiaty:

PIŁKA NOŻNA:

1. Wągrowiec

2. Pleszew

3. Kościan(Kowalski Recycling Nietążkowo)- komplet zwyciestw w eliminacjach

4. Krotoszyn

Areną zmagań w dniu 4 marca 2018 była hala sportowa w Wolsztynie.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W wyniku losowania w drodze do finału drużyna reprezentująca Kościan  trafiła na zespół z Wągrowca z którym  wygrała  przekonywująco 4-0. Drugi mecz półfinałowy  grały zespoły z Pleszewa oraz Krotoszyna. Spotkanie było bardzo wyrównane- zakończone remisem 2-2. O przepustkę do finału zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna z Pleszewa.

Finał Kowalski Recycling Nietążkowo rozpoczął  znakomicie bo już w 2 minucie zdobył  prowadzenie i z minuty na minutę powiększał przewagę co potwierdza wynik  do przerwy: 4-0. Po zmianie stron założenia taktyczne były kontynuowane co nie pozwoliło drużynie przeciwnej na odrobienie straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Po ostatnim gwizdku sędziego był tradycyjny taniec radości ,Puchar w dłoniach i medale za zwycięstwo na szyjach.

Tytuł Mistrz Wielkopolskiej Spartakiady LZS  a.d. 2018 trafił ponownie do  Nietążkowa - od 2010 roku drużyna  zdobyła   Mistrza po raz 4.

Zespół wystąpił w składzie: Artur Nowicki,Norbert Karolewicz,Kamil Kowalski,Krzysztof Peszel,Miłosz Grzelak,Paweł Maćkowiak,Tomasz Bajsztok,Łukasz Biały,Jacek Żak,Maciej Czarnecki,Sławek Kowalski.