XXIX Otwarte Biegi Przełajowe Śmigla dla uczniów szkół podstawowych


   W dniu 16 czerwca 2024 roku na stadionie miejskim w Śmiglu oraz w pobliskim parku  odbyły się XXIX Otwarte Biegi Przełajowe Śmigla dla uczniów szkół podstawowych . Organizatorem głównym był Ośrodek Kultury Fizycznej  i Rekreacji w Śmiglu, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów i Urzędu Miejskiego. 

   Udział w imprezie  wzięło 334 uczniów klas I – VIII ze wszystkich szkół z Gminy Śmigiel. Uczniowie rywalizowali na dystansach 300 m., 800 m., 1000 m. oraz 1500 m. w 5 kategoriach wiekowych. Klasyfikacja była prowadzona  oddzielnie dla dziewcząt i dla chłopców. Myślą przewodnią biegów było zachęcenie do czynnego uprawiania sportu  i popularyzacja biegania  wśród najmłodszych.  

   Wydarzeniu jak zwykle towarzyszyła  świetna atmosfera na trybunach                                  i niesamowite emocje na trasie.   Każdy z biegnących wykazał się ogromnym zaangażowaniem i walką w duchu fair-play.

   Indywidualne wyniki kształtowały się następująco: 

Dziewczęta rocznik 2015 i młodsze:
I miejsce –Hanna Dalaszyńska ZS Czacz
II miejsce –Alicja Pelec SP Śmigiel 
III miejsce –Nadia Jankowska SP Śmigiel
Chłopcy rocznik 2015 i młodsi:
I miejsce –Wojciech Legierski SP Stara Przysieka Druga
II miejsce –Maksymilian Marciniak SP 18 Poznań 
III miejsce –Konowal Rustan SP Smigiel 
Dziewczęta rocznik 2014 
I miejsce –Lena Junik SP Śmigiel 
II miejsce –Wiktoria Murek SP Śmigiel
III miejsce –Apolonia Adamczak SP Śmigiel 
Chłopcy rocznik 2014
I miejsce –Szymon Linka SP Śmigiel
II miejsce –Bruno Szynała Przysieka Stara
III miejsce –Ksawery Zandecki SP Śmigiel 

Dziewczęta rocznik 2013
I miejsce –Iga Łupicka SP Śmigiel 
II miejsce –Lena Apolinarska SP Stare Bojanowo 
III miejsce –Anna Kapłońska SP Śmigiel 
Chłopcy rocznik 2013:
I miejsce –Bartosz Kozak SP Śmigiel
II miejsce –Igor Nowak SP Śmigiel
III miejsce –Oliwier Firlej ZS Czacz 

Dziewczęta rocznik 2012-2011
I miejsce –Paulina Linka SP Śmigiel
II miejsce –Wiktoria Kortus ZS Czacz 
III miejsce –Gabriela Marcinkowska ZS Czacz 
Chłopcy rocznik 2012-2011
I miejsce –Alan Szkudlarek Przysieka Stara
II miejsce –Oliwier Hetmański SP Śmigiel
III miejsce –Rafał Czerwiński ZS Czacz 

Dziewczęta rocznik 2010-2009
I miejsce –Weronika Konieczna SP Śmigiel 
II miejsce –Maja Skoracka SP Śmigiel 
III miejsce –Amelia Szymaniak SP Bronikowo 
Chłopcy rocznik 2010-2009
I miejsce –Jakub Mueller SP Śmigiel
II miejsce –Tadeusz Zimniak SP Śmigiel 
III miejsce –Szymon Grzesiewicz SP Stare Bojanowo. 

 

Wszystkie wymienione osoby zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami  oraz nagrodami rzeczowymi. 

Oprócz rywalizacji indywidualnej uczniowie  walczyli  również o punkty                                 w  klasyfikacji drużynowej szkół, w której najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa  w Śmiglu, przed Zespołem Szkół w Czaczu oraz Szkołą Podstawową  w Starym Bojanowie. 

Dzięki wsparciu sponsorów  firmie  Kowalski Sp. z o.o. oraz EDA Śmigiel, każdy uczestnik wziął udział w losowaniu nagród specjalnych – hulajnóg.

Gratulujemy wszystkim startującym, życzymy Wam kolejnych biegowych sukcesów!!! Dziękujemy także kibicom za wspaniały doping i wsparcie!!!
Do zobaczenia za rok! 

Zdjęcia A.S.