Bieganie nocą czyli III Nocny Bieg Świętojański oraz nordic walking


W bardzo dobrych warunkach atmosferycznych odbył się sobotni Nocny Bieg Świętojański, który rozpoczął się od rywalizacji coraz popularniejszego w naszym kraju marszu ze specjalnymi kijami. Trasę liczącą 5 km, która zaczynała i kończyła się na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu, najszybciej pokonali Iwona Maślanka reprezentująca Marsz Po Zdrowie oraz Sławomir Rosadziński z Leszna. Na drugich miejscach uplasowali się Marysia Przybyłek i Jacek Gutek, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Natalia Rosadzińska oraz Grzegorz Krugiołka.

Kilkanaście minut później na linii startu ustawili się uczestnicy biegu na 5 i 10 kilometrów. Trasa jaką musieli pokonać składała się z 2 kółek, które pierwsze biegli wszyscy wspólnie, a dopiero na półmetku nastąpił podział na osoby, które kończą lub robią 2 okrążenie. Pierwszy na metę na dystansie 5 kilometrów wbiegł Łukasz Gembalski, który do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Musiał. Ostatecznie Pan Łukasz z czasem 16 minut 47 sekund zwyciężył ale różnica była minimalna. Trzeci , z czasem , 16 minut 59 sekund , linię mety przekroczył Kacper Taterka. Wśród Pań triumfowała Martyna Zielińska, która do pokonania 5 kilometrów potrzebowała 21 minut 58 sekund. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Szuster- czas 24 minuty 23 sekundy, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Stępień- 26 minut  06 sekund. Bieg na 10 kilometrów zgromadził najwięcej uczestników, aczkolwiek kilka osób w trakcie samego biegu zmieniło dystans na krótszy. Panowie z firmy MiM Sport, która zajmuje się pomiarem czasu uporali się jednak ze mianami i wprowadzili niezbędne poprawki do systemu. Jako pierwszy na mecie 10 kilometrowej trasy zameldował się Szymon Belgrau z Międzyrzecza, który osiągnął czas 33 minut 43 sekund. Drugim miejscem musiał zadowolić się Dawid Miaskowski, a trzecim  Daniel Bosy. Wśród Pań triumfowała Katarzyna Nowak, która rozprawiła się z trasą w 42 minuty i 51 sekund. Za jej plecami dobiegły Alicja Michalska  oraz Barbara Jarosińska. Na dystansie 10 kilometrów biegaczy nagrodzono także w kategoriach wiekowych. Poniżej lista zwycięzców:

Kategoria K/M 20: Patrycja Urbańczyk, Dawid Dębowiak

Kategoria K/M 30: Anna Szymańska, Albert Pelec

Kategoria K/M 40: Małgorzata Terczewska, Marcin Wróblewski

Kategoria K/M 50: Beata Skałecka, Mirosław Gembalski

Kategoria K/M 60: Andrzej Świętek

Kategoria K/M 70+: Ksawery Napierkowski

Za linią mety na każdego czekał pamiątkowy medal. Najlepsi z kolei otrzymali puchary lub statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Cała impreza nie organizuje się sama w związku z czym Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu pragnie podziękować wszystkim, którzy  zaangażowali się w jej przygotowanie w tym : strażakom, policjantom, członkom ŚTC, pracownikom ZGKiM w Śmiglu, członkom SPEED FEET za przeprowadzenie rozgrzewki. Jednak  przede wszystkim dziękujemy biegaczkom i biegaczom oraz miłośnikom nordic walking. To dla Was jest ta impreza