III Gminne Mistrzostwa Seniorów


W sobotnie przedpołudnie 14 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu odbyły się III Gminne Mistrzostwa Seniorów Sport i Rekreacja .

Na zaproszenie Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu odpowiedziały cztery kluby seniora                      z naszej gminy z :  Żegrówka, Przysieki Polskiej, Śmigla – klub Tęcza, klub seniora działający przy Centrum Kultury oraz jedna osoba niezrzeszona. W Sumie około 40 osób w wieku powyżej 55 roku życia rywalizowało między innymi w takich konkurencjach jak : podrzucanie i łapanie piłki na lince, rzuty do piramidy  z puszek czy rzuty ringiem do tablicy.

Podczas całych zawodów panowała miła atmosfera i zdrowa rywalizacja. Powtarzały się słowa , że najważniejsza jest wspólna zabawa. W trakcie rozgrywania poszczególnych konkurencji każdy chciał jednak wypaść jak najlepiej i zdobyć jak najwięcej punktów.

Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyła  z dorobkiem 218 punktów Pani Alina Strzelczyk z Klubu Seniora przy Centrum Kultury. Drugie miejsce zajęłą Pani Urszula Ajchler z Żegrówka, a  trzecie Irena Skrzypczak również z Żegrówka.

Ponadto w pierwszej „10” znalazły się;

IV miejsce Maria Kupka,

V miejsce Jolanta Franek,

VI miejsce Helena Maćkowiak,

VII miejsce Genowefa Szwarc,

VIII miejsce Anna Helak,

IX miejsce Halina Walkowiak,

X miejsce Wanda Kaczor.

Rywalizację wśród panów wygrał Ferdynand Kasperski ze Śmigla ( 232 pkt), tuż  za nim uplasował się Pan Jan Krzywosz z Przysieki i Pan Józef Waszyk z Żegrówka. Czwarte miejsce zajął Kazimierz Kędziora.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak oraz kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Pana Zygmunta Ratajczaka puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano natomiast pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek przy kawie.

Tak naprawdę na mistrzostwach nikt nie przegrał – każdy może czuć się zwycięzcą. Pokonał bowiem swoje słabości, stereotypy, nudę , złe samopoczucie i choroby.