Otwarcie skateparku


Pierwszymi użytkownikami nowego skateparku w Śmiglu byli uczniowie ze szkół z gminy Śmigiel.

Nowa inwestycja śmigielskiego samorządu została otwarta w czwartkowe przedpołudnie 13 października. Zainaugurowali ją uczniowie szkół z terenu gminy Śmigiel, którzy wzięli udział w warsztatach które przeprowadziła szkółka K-Roll z Poznania. Instruktorzy zaprezentowali także swoje umiejętności podczas 30-minutowego pokazu jazdy.

- „Cieszymy się, że ta inwestycja w końcu powstała bo to wy – uczniowie – o nią prosiliście” – mówiła do zgromadzonych burmistrz Małgorzata Adamczak. Zadowolenia z odbioru przez uczniów skateparku nie ukrywa także Zastępca Burmistrza Śmigla a równocześnie przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – „Dzisiejsze otwarcie pokazało, że było to bardzo potrzebne bowiem zainteresowanie tym sportem w gminie Śmigiel jest spore. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie często przez nich używana i że sprawi naszym mieszkańcom dużo frajdy. Chcemy zachęcać do aktywności już od najmłodszych lat. Kto uzależni się od sportu, nie będzie sięgał po używki."

Skatepark w Śmiglu zlokalizowany jest na terenie między Centrum Kultury w Śmiglu a Orlikiem. W miesiącu październiku będzie do dyspozycji codziennie w godzinach 8:00-18:00. Koszt budowy to ok. 270 tys. zł, z czego 124 932,00 zł to środki od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pozostała część została sfinansowana ze środków gminy Śmigiel.

Zdjęcia: M. Majer