Szkoła Podstawowa w Śmiglu wicemistrzem województwa w minisiatkówce dziewcząt


Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Śmiglu zdobyła srebrne medale mistrzostw województwa w minisiatkówce. Turniej finałowy został rozegrany 23 kwietnia w Stawiszynie. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy 4 zespołowe. Drużyna ze Śmigla trafiła do bardzo mocnej grupy z zespołami z Poznania, Środy Wlkp. i Jankowa Przygodzkiego. Po wygraniu dwóch meczy i porażce z zespołem z poznania dziewczyny awansowały do półfinału, w którym spotkały się z gospodyniami turnieju. Bardzo dramatyczne spotkanie z kontuzją Wiktorii Lemańskiej zakończyło się wygraną śmigielanek 2-1. Mecz o złoto okazał się najlepszym spotkaniem turnieju co potwierdziło, że w finale znalazły się najlepsze zespoły. Bardzo wysoki poziom oraz mnóstwo długich wymian sprawiło, że spotkanie było wspaniałym uwieńczeniem finału wojewódzkiego. Więcej zimnej krwi w końcówkach zachowały dziewczyny
z Poznania i one sięgnęły po złoto. Nasze zawodniczki zasłużyły na duże słowa uznania mimo dwóch kontuzji nie oddały łatwo pola rywalkom i pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Srebrny medal jest największym sukcesem Szkoły Podstawowej w Śmiglu w Minisiatkówce.

 

Skład zespołu:

Wiktoria Stachowiak (kapitan), Weronika Furmaniak, Weronika Szuster, Ewa Śmigaj, Wiktoria Lemańska, Martyna Sobierajska, Maja Woś, Martyna Szczepanik, Zofia Świdzińska, Maja Kaminaiarz, Otylia Sworacka.

Trener: Ryszard Primel.